Infolinia Infolinia: +48 (22) 649-05-02

Zaufali nam:

Zaproszenie do edycji WIOSNA 2020

  • Wraz z końcem rozgrywek zimowych warto pomysleć o przyjściu edycji wiosennej i tym jak spędzić aktywnie czas aby nie wypaść z formy i utrzymać dobry stan zdrowia dbając jednocześnie o dobre relacje ze swoim współpracownikami. W obecnej chwili zawiesiliśmy rozgrywki i zajęcia treningowe z powodu wirusa COVID-19 mając nadzieję, że wrócimy na parkiety 30 marca 2020. Od tego dnia potrzebujemy dwóch tygodni aby dokończyć edycję zimową. Bezpośrednio po niej planujemy przeprowadzić kolejną 70 edycję ligi siatkówki. Do 3 kwietnia przyjmować będziemy zgłoszenia do ligi i treningów siatkówki - WIOSNA 2020. Zgłoszenia będzie można dokonać również na 3 edycje z góry z atrakcyjnymi rabatami. Szczegóły już na naszej stronie. Wiosenna 70 edycja ligi siatkówki rozpocznie się 6 kwietnia 2020 i potrwa jak zwykle 11/12 tygodni. Zapraszamy nowe drużyny :)

Regulamin i system rozgrywek - edycja ZIMA 2020

 REGULAMIN I PRZEPISY GRY W SIATKÓWKĘ 69 ZIMOWEJ EDYCJI LIGI LET'S GO 2020


W lidze LET'S GO mogą wziąć udział  tylko i wyłącznie osoby nie związane czynnie z siatkówką. Przypominamy, że tak jak w poprzednich edycjach, tak i w tej -  nie ma możliwości przekładania meczów.  

 I. WARUNKI UDZIAŁU
1. W celu zgłoszenia drużyny do rozgrywek należy czytelnie wypełnić KARTĘ ZGŁOSZENIA  i przesłać e-mailem na adres winiewski@letsgo.com.pl
2. Kapitan drużyny zobowiązany jest dostarczyć imienną listę zawodników e-mailem do końca tygodnia sparingowego ( tj. do 10 STYCZNIA 2020 )  na adres macioszczyk@letsgo.com.pl
3. Tylko zawodnicy wpisani na listę startową mają prawo do udziału w rozgrywkach.
4. Podczas trwania rundy eliminacyjnej należy wyłonić spośród zawodników max. dziesięcioosobowy skład zespołu, który  będzie reprezentował firmę w rundzie finałowej. Każdy z tych zawodników musi rozegrać 50 % meczów w rundzie zasadniczej. W przypadku 7 meczów w rundzie, 3 mecze dopuszczają zawodnika do finałów lub 4 mecze z 9.
5. Zawodnicy biorący udział w rozgrywkach mogą być reprezentantami tylko 1 drużyny (dotyczy jednego poziomu zaawansowania)
6. Drużyna występuje na boisku w składzie 6-cio osobowym (w tym min. 1 kobieta) oraz zawodnicy rezerwowi.
7. Zgłoszenie do rozgrywek jest jednoznaczne z przyjęciem zasad i reguł zawartych w regulaminie rozgrywek ligi LET'S GO.
8. Odbiór i przyjęcie zasad regulaminu potwierdzony jest podpisem przez osobę odpowiedzialną za drużynę (kapitan drużyny).

II. ORGANIZACJA ROZGRYWEK
1. System rozgrywania rundy zasadniczej i finałowej zostanie podany po upływie terminu zgłoszeń (na koniec tygodnia sparingowego tj. 10.01.2020). Każda drużyna otrzyma system rozgrywek wraz z harmonogramem gier.
2. Terminy i miejsce spotkań wyznacza organizator ( zgodnie z formularzem preferencji ), a w rundzie finałowej ew. prawo do wskazania terminu meczu ma drużyna wyżej rozstawiona po rundzie zasadnieczej.
3.  Za zwycięstwo w stosunku 3-0; 3-1 drużyna otrzymuje 3 duże punkty, przegrana drużyna 0,5 pkt.
4.  Za zwycięstwo w stosunku 3-2 drużyna otrzymuje 2 duże punkty, przegrana 1 punkt.
5. W przypadku gdy jedna z drużyn  nie stawi się w wyznaczonym przez organizatora terminie , wynik nieodbytego meczu weryfikowany jest na korzyść drużyny przeciwnej w stosunku 3:0 (20:0 ; 20:0 ; 20:0). Zwycięska drużyna otrzymuje 3 duże punkty, przegrana 0  punktów.
6. W przypadku niestawienia się obydwu drużyn w wyznaczonym przez organizatora terminie wynik meczu weryfikowany będzie jako obustronny walkower (obie drużyny otrzymują 0 punktów).
7. O miejscu w tabeli decydują  w kolejności: duże punkty, liczba wygranych meczów, stosunek setów, stosunek małych punktów, bezpośredni pojedynek.
8. Godzina podana w terminarzu jest godziną wejścia na parkiet i rozpoczęcia rozgrzewki, która trwa max. 15 minut.
9. Niestawienie się drużyny do czasu zakończenia rozgrzewki oznacza walkower na korzyść drużyny przeciwnej w  stosunku  0:3 (0:20,0:20;0:20), 0 punktów.
10. Kapitan przed meczem zobowiązany jest do powiadomienia sędziów o stanie liczebnym drużyny i wpisania imion i nazwisk zawodników z numerami do protokołu meczu.
11. Uwagi kapitanów dotyczące nieprawidłowości organizacyjnych, sędziowania, itp. można przed lub po meczu wpisać do  protokołu.
12. Uwagi kapitanów dotyczące nieprawidłowości składu osobowego drużyny przeciwnej, należy wpisać, a nie zgłosić przed meczem na protokole meczu. W przeciwnym razie  protest nie będzie uwzględniany.
13. W  LIDZE  SIATKÓWKI  LET`S GO  OBOWIĄZUJE  SYSTEM AWANSÓW  ORAZ  SPADKÓW Z POSZCZEGÓLNYCH POZIOMÓW LIGI.

III. PRZEPISY GRY
W rozgrywkach obowiązują najnowsze przepisy określone w „Międzynarodowych Przepisach Gry w Piłkę Siatkową" z następującymi wyjątkami:
1. Sety rozgrywane są do 20 punktów z przewagą 2 pkt. -  punkt graniczny - 21
2. W przypadku remisu w setach 2:2, piąty decydujący set rozgrywany jest również tie-breakiem lecz do 15 pkt. z przewagą 2 pkt  - graniczny punkt 17.
3. W skład drużyny musi wchodzić 1 kobieta i musi być obecna na boisku w każdej rozgrywanej akcji
4. Dopuszczalne jest wystąpienie drużyny w składzie pięcioosobowym, ale z 1 kobietą. Wszelkie inne odstępstwa regulaminowe mogą mieć miejsce po akceptacji kapitana drużyny przeciwnej.
5. Zawodnicy powinni posiadać jednolite stroje,
6. Wszystkie mecze prowadzi jeden sędzia - główny, pomocą jest sędzia stolikowy - statystyk.
7. W drużynie może występować zawodnik „libero", jeśl jest to kobieta wówczas w składzie drużyny muszą występować dwie Panie.        
 
IV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. W przypadku nieprzestrzegania regulaminu lub przepisów gry organizator ma prawo:
       - weryfikacji wyniku meczu,
       - dyskwalifikacji zawodnika lub drużyny z rozgrywek.
2. Zawodnicy mogą być reprezentantami tylko jednej drużyny ( dotyczy zawodników grających na tym samym poziomie zaawansowania tj. Ekstraliga, I liga, II liga)
3. Osoby biorące udział w rozgrywkach powinny się poddać wcześniej badaniom lekarskim stwierdzającym ich dobry stan zdrowia. Za niewykonanie badań i wynikających z tego powodu wypadków i konsekwencji prawnych odpowiedzialność spada na zawodnika.
4. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej za wypadki wynikające z udziału w zajęciach osób chorych i wynikające z tego powodu wypadki oraz skutki wypadków przed, po i w czasie gry.
5. Do interpretacji niniejszego regulaminu uprawniony jest jedynie organizator.
6. Let's Go  nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie obiektu.
7. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu meczów w czasie trwania rozgrywek w rundzie zasadniczej jak i finałowej.
8. Regulamin turnieju jest własnością  LET'S GO Sp. z o.o. Wykorzystywanie go w innych turniejach lub celach bez zgody właściciela jest zabronione.

SYSTEM ROZGRYWEK LIGI LET'S GO -  edycja ZIMA 2020

EKSTRALIGA - 8 drużyn

RUNDA ZASADNICZA- system „każdy z każdym"
RUNDA FINAŁOWA - Półfinały (miejsca I-IV) po dwa mecze systemem 1-4 i 2-3. Jeśli po dwóch meczach stan rywalizacji wynosić będzie 1-1 zdecyduje złoty set do 15 pkt. z zachowaniem pkt. granicznego 17. Wygrani zagrają o I miejsce, a przegrani o III.

Półfinały (miejsca V-VIII) takim samym systemem jak wyżej lecz w parach 5-8 i 6-7. Wygrani zagrają o V miejsce, a przegrani o VII.

 

I LIGA - 8 drużyn

RUNDA ZASADNICZA- system „każdy z każdym"
RUNDA FINAŁOWA - Półfinały (miejsca I-IV) po dwa mecze systemem 1-4 i 2-3. Jeśli po dwóch meczach stan rywalizacji wynosić będzie 1-1 zdecyduje złoty set do 15 pkt. z zachowaniem pkt. granicznego 17. Wygrani zagrają o I miejsce, a przegrani o III.

Półfinały (miejsca V-VIII) takim samym systemem jak wyżej lecz w parach 5-8 i 6-7. Wygrani zagrają o V miejsce, a przegrani o VII.

II LIGA - 10 drużyn

RUNDA ZASADNICZA- system „każdy z każdym"
RUNDA FINAŁOWA - PLAY OFF: Półfinały (miejsca I-IV) 1-4, 2-3. Finały: wygrani z par półfinałów o miejsce I, przegrani z par półfinałów o miejsce III.  Półfinały (miejsca V-VIII) 5-8, 6-7.  Finały: wygrani z par półfinałowych o miejsce V, przegrani z par półfinałowych o miejsce VII. Drużyny z miejsc 9 i 10 zagrają o miejsce IX.

 

 

System rozgrywek zależny jest od ilości drużyn w grupie:

6 drużyn w grupie:

RUNDA ZASADNICZA - Systemem „każdy z każdym”, I runda oraz II runda-rewanżowa.
RUNDA FINAŁOWA - Drużyny z miejsc od 1-2 w tabeli zagrają w wielkim finale o I miejsce, 3-4 o miejsce III, a 5-6 o miejsce V.

7 drużyn w grupie:

RUNDA ZASADNICZA- jedna runda rozgrywana systemem „każdy z każdym” z udziałem 7 drużyn.
RUNDA FINAŁOWA - Drużyny z miejsc od 1 do 4 w tabeli zagrają dwumecz-półfinał systemem 1-4 i 2-3. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1 to, bez względu na iloraz w setach o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta” do 15 pkt.

Zwycięzcy zagrają w finale o I miejsce, a przegrani o III miejsce.

Drużyny z miejsc 5-7 zagrają "kazdy z każdym", o miejscu zdecyduje osobna tabela.

8 drużyn w grupie:

RUNDA ZASADNICZA- system „każdy z każdym"
RUNDA FINAŁOWA - PLAY OFF: Ćwierćfinały: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5, Półfinały (miejsca I-IV) wygrani meczów 1-4 i 4-5 oraz 2-7 i 3-6. Finały: wygrani z par półfinałów o miejsce I, przegrani z par półfinałów o miejsce III.  Półfinały (miejsca V-VIII) przegrani meczów 1-4 i 4-5 oraz 2-7 i 3-6. Finały: wygrani z par półfinałów o miejsce V, przegrani z par półfinałów o miejsce VII.

LUB

RUNDA ZASADNICZA- system „każdy z każdym"
RUNDA FINAŁOWA - Półfinały (miejsca I-IV) po dwa mecze systemem 1-4 i 2-3. Jeśli po dwóch meczach stan rywalizacji wynosić będzie 1-1 zdecyduje złoty set do 15 pkt. z zachowaniem pkt. granicznego 17. Wygrani zagrają o I miejsce, a przegrani o III.

Półfinały (miejsca V-VIII) takim samym systemem jak wyżej lecz w parach 5-8 i 6-7. Wygrani zagrają o V miejsce, a przegrani o VII.

9 i 10 drużyn w grupie:

RUNDA ZASADNICZA- system „każdy z każdym"
RUNDA FINAŁOWA - PLAY OFF: Półfinały (miejsca I-IV) 1-4, 2-3. Finały: wygrani z par półfinałów o miejsce I, przegrani z par półfinałów o miejsce III.  Półfinały (miejsca V-VIII) 5-8, 6-7.  Finały: wygrani z par półfinałowych o miejsce V, przegrani z par półfinałowych o miejsce VII. Drużyny z miejsc 9 i 10 zagrają o miejsce IX.

11 drużyn w grupie (ilość maksymalna):

RUNDA ZASADNICZA- system „każdy z każdym"
RUNDA FINAŁOWA - Drużyny z miejsc 1 i 2 po rundzie zasadniczej zagrają o I miejsce. Drużyny 3 i 4 o III miejsce. Drużyny 5 i 6 o V miejsce, 7 i 8 o VII miejsce, 9 i 10 o IX miejsce. Drużyna z miejsca XI - spadek do niższej ligi.

NAGRODY INDYWIDUALNE 

Po zakończeniu każdej edycji wręczane są nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników. W każdej lidze, wyłonieni przez system statystyk i nagradzani są zawodnicy w następujących kategoriach: Najlepszy Zawodnik - MVP, Najlepsza Siatkarka, Najlepiej Atakujący, Najlepiej Blokujący, Najlepiej Przyjmujący, Najlepiej Zagrywający, Najlepiej Broniący.

Wyróżnienia indywidualne mogą otrzymać zawodnicy, którzy rozegrali przynajmniej 70% meczów swojej drużyny w całym sezonie.